З метою виконання рішень та рекомендацій Комітету регіональної політики Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції при Кабінеті Міністрів Україні від 27.10.2022 в приміщенні Львівської обласної державної адміністрації 11 листопада відбулося засідання обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ-інфекції та інших соціально значущих хворіб (далі – ОРК). В засіданні взяли участь 24 члени ОРК, в тому числі Генеральний директор Центру легеневого здоров’я (далі – ЦЛЗ) Рак Л.М. і завідувач амбулаторно-поліклінічним відділенням з лікування ВІЛ-позитивних/хворих на СНІД ЦЛЗ та за сумісництвом, на громадських засадах, секретар ОРК Сороколіт А.Л.
Згідно із затвердженим порядком денним розглянуто 7 питань:
1. Щодо підсумків роботи фтизіатричної служби Львівської області за 9 місяців 2022 року та результатів моніторингових візитів до центрів первинної медичної допомоги фахівців Центру легеневого здоров’я. Робота закладів первинної медико-санітарної допомоги щодо реалізації заходів протидії туберкульозу, в першу чергу вчасного (раннього) діагностування туберкульозу (впровадження скринінгових анкет для виявлення осіб з підозрою на туберкульоз, формування груп ризику розвитку туберкульозу та латентної туберкульозної інфекції, роботи з представниками цих груп, скерування на молекулярно-генетичні методи діагностики туберкульозу на системах GeneXpert, звітування за проведену роботу тощо) та показника охоплення хворих на туберкульоз амбулаторним лікуванням визнана незадовільною. Вирішено звернутися до 7 голів територіальних громад щодо звернення уваги керівників закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу, на семінари-навчання із обізнаності медичних працівників з нормативно-правовими документами, які регламентують роботу сімейних лікарів за напрямком туберкульоз. Також в листі буде наголошено на необхідності фінансування (закупівлі) соціальних послуг для людей з ТБ за кошти місцевих територіальних громад і підвищенні рівня профілактичної діяльності з питань ТБ серед місцевих громад.
У зв’язку із наближенням 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом керівникам ЗОЗ області взяти активну участь у проведенні інформаційно-просвітницької роботи щодо своєчасного виявлення ВІЛ-інфекції. Львівській обласній державній адміністрації спільно з Львівською міською радою профінансувати створення відеоролика для населення щодо питань тестування на виявлення ВІЛ-інфекції.
2. Щодо виконання проєктів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією у 2022 році та плани роботи за кошти Глобального фонду та інших донорів у 2023 році. Планується розширення шелтерів до 3-х та, відповідно, збільшення охоплення внутрішньо переміщених осіб у 2023 році.
3. Щодо виконання проєкту Всесвітньої продовольчої програми ООН – Word Food Program (WFP) з роздачі продуктових наборів у Львівській області та старту соціального швейного підприємства і початку виробництва на потреби Збройних Сил України. Буде продовжена співпраця у напрямку додаткового фінансового ресурсу та грошових гарантій для внутрішньо переміщених осіб.
4. Щодо функціонування сайту з надання антиретровірусної терапії на базі центру інтегрованих медико-соціальних послуг поліклінічного відділення Відокремленого підрозділу «Лікарня Князя Лева» КНП «Львівське територіальне медичне об’єднання «Клінічна лікарня планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги». Рекомендовано налагодити співпрацю закладу щодо надання послуг немедичного психосоціального супроводу ВІЛ-позитивним особам соціальними працівниками БО «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м.Львів», в тому числі щодо формування прихильності до антиретровірусної терапії (АРТ).
5. Щодо поточного стану забезпечення людей, які живуть з наркотичною залежністю, замісною підтримувальною терапією (ЗПТ). В 2023 році буде розширена програма ЗПТ для наркозалежних, яка зменшує смертність серед осіб, які її отримують, сприяє ресоціалізації наркозалежних у суспільстві; повертає до нормального способу життя, працевлаштування тощо; не допускає розвиток у хворого синдрому відміни; підтримує у хворого стабільний стан фізичного комфорту та стримує потяг до нелегальних «опіоїдів».
6. Щодо діяльності благодійної організації «Позитивні жінки» у Львівській області та м. Львові. Необхідно організувати засідання міжсекторальної робочої групи (Комітету) ) з валідації елімінації випадків передачі ВІЛ та сифілісу від матері до дитини у Львівській області із залученням представниць спільноти жінок, які живуть з ВІЛ та ВІЛ-сервісних НУО. Також здійснювати моніторинг та реагування (подальший супровід) на випадки порушення прав жінок та дівчат, які живуть з ВІЛ.
7. Щодо формування плану роботи обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2023 рік. У зв’язку із кадровими змінами внести зміни в розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 29.11.2021 р. №235/0/5-21 «Про створення обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ-інфекції та інших соціально значущих хвороб» щодо посадово-представницького складу ОРК, дотримуючись рекомендацій Національної ради з квоти на участь представників від неурядового непідприємницького сектору – не менше 40%. На підставі наданих пропозицій сформувати та затвердити план роботи ОРК на 2023 рік.

Календар подій

USAID Horiz Ukranian RGB 2 Color