З жовтня 2020 року в Україні міжнародною організацією РАТН за фінансової підтримки USAID впроваджується проект «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» (далі – Проект). Метою Проекту є зменшення тягаря туберкульозу (ТБ) в Україні шляхом раннього виявлення, належного лікування та профілактики ТБ у людей хворих на ТБ, в тому числі  хіміорезистентний туберкульоз та ко-інфекцію ТБ/ВІЛ. 

Географія Проекту: 

123

 Реформа системи охорони здоров’я передбачає зміни у підході до лікування хворих на туберкульоз, а саме збільшення хворих на туберкульоз, які будуть лікуватися амбулаторно у сімейного лікаря. Це покладає на лікарів первинної ланки виконання нових обов’язків, вимагає нових знань та навичок. Крім послуг, які входять в гарантійних пакет, лікарі будуть надавати медичні послуги з діагностики ТБ особам з груп ризику.


В рамках реалізації Проекту планується пілотний проект щодо розробки потенційних підходів задля покращення існуючої системи виявлення та лікування випадків ТБ на рівні закладів ПМСД (далі - пілотний проект).

Мета пілотного проекту: покращення ефективного виявлення та забезпечення повноцінного ведення випадків ТБ на рівні закладів ПМСД.

Завдання: розробка інноваційних підходів до вдосконалення виявлення та лікування випадків ТБ надавачами послуг первинної медичної допомоги на основі аналізу виявлених прогалин.

Очікувані результати:

- оптимізовані швидкі підходи скринінгу на ТБ на рівні надання первинної медичної допомоги, впроваджені адаптовані алгоритми скринінгу;

- розроблені інструменти та примірні стандартні операційні процедури (СОПи), щоб допомогти лікарям ПМСД покращити виявлення та лікування хворих на туберкульоз.

З метою розробки потенційних підходів, що можуть покращити існуючу систему виявлення та лікування хворих на туберкульоз у закладах первинної ланки, Проект спільно з Українською асоціацією сімейної медицини проводить визначення бар’єрів, що впливають на ефективне виявлення та лікування хворих на туберкульоз у закладах первинної медичної ланки.

Просимо медичних фахівців, котрі надають послуги первинної медичної допомоги, виділити 10 хвилин свого часу і відповісти на наступні питання:

https://forms.gle/jAHVZzSg51B8THAb9

Дякуємо Вам та очікуємо на зворотній зв'язок до 31 червня 2020 року.

 

 

Календар подій

105546271 628949004376734 8223649419355358497 nВ межах реалізації проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), планується пілотний проєкт щодо розробки потенційних підходів задля покращення існуючої системи виявлення та лікування випадків ТБ на рівні закладів ПМСД.
З метою розробки потенційних підходів, що можуть покращити існуючу систему виявлення та лікування хворих на туберкульоз у закладах первинної ланки, необхідно визначити бар’єри, що впливають на ефективність виявлення та лікування хворих ТБ на первинці.
Просимо медиків, котрі надають послуги первинної медичної допомоги та проходили навчання на базі нашого Тренінгового центру, виділити 10 хвилин свого часу і відповісти на питання у цьому посиланні:

Анкетування для визначення бар'єрів щодо виявлення та лікування ТБ в закладах ПМСД