З жовтня 2020 року в Україні міжнародною організацією РАТН за фінансової підтримки USAID впроваджується проект «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» (далі – Проект). Метою Проекту є зменшення тягаря туберкульозу (ТБ) в Україні шляхом раннього виявлення, належного лікування та профілактики ТБ у людей хворих на ТБ, в тому числі хіміорезистентний туберкульоз та ко-інфекцію ТБ/ВІЛ.
Географія Проекту:
Реформа системи охорони здоров’я передбачає зміни у підході до лікування хворих на туберкульоз, а саме збільшення хворих на туберкульоз, які будуть лікуватися амбулаторно у сімейного лікаря. Це покладає на лікарів первинної ланки виконання нових обов’язків, вимагає нових знань та навичок. Крім послуг, які входять в гарантійних пакет, лікарі будуть надавати медичні послуги з діагностики ТБ особам з груп ризику.
В рамках реалізації Проекту планується пілотний проект щодо розробки потенційних підходів задля покращення існуючої системи виявлення та лікування випадків ТБ на рівні закладів ПМСД (далі - пілотний проект).
Мета пілотного проекту: покращення ефективного виявлення та забезпечення повноцінного ведення випадків ТБ на рівні закладів ПМСД.
Завдання: розробка інноваційних підходів до вдосконалення виявлення та лікування випадків ТБ надавачами послуг первинної медичної допомоги на основі аналізу виявлених прогалин.
Очікувані результати:
- оптимізовані швидкі підходи скринінгу на ТБ на рівні надання первинної медичної допомоги, впроваджені адаптовані алгоритми скринінгу;
- розроблені інструменти та примірні стандартні операційні процедури (СОПи), щоб допомогти лікарям ПМСД покращити виявлення та лікування хворих на туберкульоз.
З метою розробки потенційних підходів, що можуть покращити існуючу систему виявлення та лікування хворих на туберкульоз у закладах первинної ланки, Проект спільно з Українською асоціацією сімейної медицини проводить визначення бар’єрів, що впливають на ефективне виявлення та лікування хворих на туберкульоз у закладах первинної медичної ланки.
Просимо медичних фахівців, котрі надають послуги первинної медичної допомоги, виділити 10 хвилин свого часу і відповісти на наступні питання:
https://forms.gle/jAHVZzSg51B8THAb9
Дякуємо Вам та очікуємо на зворотній зв'язок до 31 червня 2020 року.