З жовтня 2020 року в Україні міжнародною організацією РАТН за фінансової підтримки USAID впроваджується проект «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» (далі – Проект). Метою Проекту є зменшення тягаря туберкульозу (ТБ) в Україні шляхом раннього виявлення, належного лікування та профілактики ТБ у людей хворих на ТБ, в тому числі  хіміорезистентний туберкульоз та ко-інфекцію ТБ/ВІЛ. 

Географія Проекту: 

123

 Реформа системи охорони здоров’я передбачає зміни у підході до лікування хворих на туберкульоз, а саме збільшення хворих на туберкульоз, які будуть лікуватися амбулаторно у сімейного лікаря. Це покладає на лікарів первинної ланки виконання нових обов’язків, вимагає нових знань та навичок. Крім послуг, які входять в гарантійних пакет, лікарі будуть надавати медичні послуги з діагностики ТБ особам з груп ризику.


В рамках реалізації Проекту планується пілотний проект щодо розробки потенційних підходів задля покращення існуючої системи виявлення та лікування випадків ТБ на рівні закладів ПМСД (далі - пілотний проект).

Мета пілотного проекту: покращення ефективного виявлення та забезпечення повноцінного ведення випадків ТБ на рівні закладів ПМСД.

Завдання: розробка інноваційних підходів до вдосконалення виявлення та лікування випадків ТБ надавачами послуг первинної медичної допомоги на основі аналізу виявлених прогалин.

Очікувані результати:

- оптимізовані швидкі підходи скринінгу на ТБ на рівні надання первинної медичної допомоги, впроваджені адаптовані алгоритми скринінгу;

- розроблені інструменти та примірні стандартні операційні процедури (СОПи), щоб допомогти лікарям ПМСД покращити виявлення та лікування хворих на туберкульоз.

З метою розробки потенційних підходів, що можуть покращити існуючу систему виявлення та лікування хворих на туберкульоз у закладах первинної ланки, Проект спільно з Українською асоціацією сімейної медицини проводить визначення бар’єрів, що впливають на ефективне виявлення та лікування хворих на туберкульоз у закладах первинної медичної ланки.

Просимо медичних фахівців, котрі надають послуги первинної медичної допомоги, виділити 10 хвилин свого часу і відповісти на наступні питання:

https://forms.gle/jAHVZzSg51B8THAb9

Дякуємо Вам та очікуємо на зворотній зв'язок до 31 червня 2020 року.

 

 

Календар подій

139725750 767458213859145 736885430640295076 n

Запрошуємо представників фтизіатричної служби, Львівського обласного центру громадського здоров'я, Львівського обласного лабораторного центру, ЦПМСД, центральних міських та районних лікарень, відповідальних за впровадження програм з інфекційного контролю, партнерів, представників громадських організацій до участі в робочому онлайн обговоренні результатів проведеної оцінки бар’єрів щодо впровадження заходів з профілактики та інфекційного контролю за туберкульозом (ТБ) в закладах охорони здоров’я Львівської області.
⏩ Зустріч відбудеться у рамках проекту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) 26 січня 2021 року з 10:00 до 12:00.
Важливо❗❗❗
Попередню реєстрацію для участі в заході потрібно пройти до 10:00 25.01.2021 р. за посиланням 👇https://docs.google.com/.../1xVDT66FdtvozEzXJhztHOR1.../edit

USAID Horiz Ukranian RGB 2 Color