Апарат управління:

rak Генеральний директор:

Рак Любомир Михайлович, головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ЛОДА з фтизіатрії, магістр І категорії з фтизіатрії, вища кваліфікаційна категорія за спеціальністю “організація і управління охороною здоровʼя” та “отоларингологія”.

тел./факс (032) 236-89-00
nakon Заступник генерального директора з медичної частини:

Наконечний Зіновій Романович, вища кваліфікаційна категорія за спеціальністю “організація і управління охороною здоровʼя”,“фтизіатрія” та “пульмонологія”.

тел. (032) 236-89-77
yurkiv

Заступник генерального директора з експертизи непрацездатності: 

Юрків Ірина Владиславівна, перша кваліфікаційна категорія за спеціальністю “організація і управління охороною здоровʼя” і “терапія”. Головний спеціаліст ДОЗ ЛОДА з експертизи непрацездатності.

тел. (032) 236-89-88

starsha medsestra

Заступник генерального директора з медсестринства: 

Іванків Галина Богданівна, бакалавр медичної справи.

тел. (032) 236-89-44

moroz

Заступник генерального директора з економічних питань:

Мороз Юрій Андрійович

тел. (032) 236-89-89

tanechnyk Головний бухгалтер:
Танечник Ірина Іванівна

тел. (032) 236-89-50
VK Начальник відділу кадрів:
Кушпір Марія Василівна

тел. (032) 236-89-11

Господарська частина:
Завідувач:
Мороз Юрій Андрійович, заступник генерального директора з економічних питань.
тел. (032) 236-89-89.
Харчоблок, автотранспортний підрозділ, інженерна і метрологічна служби, ремонтна бригада, дезінфекційне відділення.

 

Відділ моніторингу і оцінки заходів протидії захворюванню на туберкульоз:

Завідувач: 
Шкапко Володимир Дем’янович, лікар-методист,
тел. (032) 236-89-52.

Відділ є організаційно-методичним підрозділом, що здійснює реалізацію державної політики в службі медичної статистики та моніторинг і оцінку виконання заходів протидії захворюванню на туберкульоз. Проводить аналіз інформації щодо епідеміологічної ситуації з туберкульозу, прогнозує динаміку захворюваності на туберкульоз та медико-соціальні наслідки, відстежує ефективність заходів спрямованих на запобігання поширенню епідемії туберкульозу.

mio1

mio2

Поліклінічне відділення:

Завідувач: 

shershun

Шершун Галина Романівна, лікар-фтизіатр вищої кваліфікаційної категорії.
тел. (032) 236-89-82.

Потужність відділення 375 відвідувань на день.

Надає консультаційну допомогу хворим на туберкульоз і неспецифічну бронхолегеневу патологію, які скеровуються протитуберкульозними та лікувально-профілактичними закладами області.
Забезпечує в повному обсязі обстеження пацієнтів в день звертання (рентгенографія, УЗД, бактеріоскопія, ендоскопія, лабораторні клінічні та біохімічні аналізи, функціональні дослідження – ЕКГ, зовнішнє дихання) та консультації (при необхідності) торакального хірурга, акушер-гінеколога, дерматолога, уролога, отоларинголога, окуліста, ортопеда.

 poliklin1

 

 Видає пацієнтам консультаційні висновки та скерування на стаціонарне лікування у Центр легеневого здоров’я чи в інші туб.стаціонари області.

 letc

Летц Юлія Олегівна, головний спеціаліст з дитячої фтизіатрії ДОЗ ЛОДА, дитячий пульмонолог, к.м.н.

тел. (032) 236-89-78.

Здійснює консультаційну роботу, діагностику, диференціальну діагностику, лікування всіх форм туберкульозу і захворювань органів дихання у дітей.

 

Стаціонар Центру легеневого здоров’я на 560 ліжок, в т.ч. 370 – фтизіатричні.

КЛІНІЧНІ ПІДРОЗДІЛИ

Приймальне відділення:

Завідувач: 

 IMG 20180514 134945

Гдулевич Юрій Романович, лікар-фтизіатр вищої кваліфікаційної категорії.
тел. (032) 236-89-09.

Відділення складається з двох окремих ізольованих приміщень:
• I-ше – для прийому хворих на туберкульоз;
• ІІ-ге – для прийому хворих на неспецифічну бронхолегеневу патологію.
Прийом хворих ведеться цілодобово, планово приймаються хворі за скеруванням поліклініки Центру легеневого здоров’я або генерального директора Центру легеневого здоров’я чи його заступників з медичної частини.
Пацієнти, доставлені в неробочий час швидкою допомогою або службовим транспортом УМВСУ приймаються у стаціонар після огляду їх черговими лікарями Центру легеневого здоров’я. Позачергово і без скерувань приймаються хворі з травмами грудної клітки та потерпілі від ДТП.

 pryymal1

І фтизіатричне відділення:

Завідувач: 

 pinyaga

Піняга Марія Михайлівна, лікар-фтизіатр вищої кваліфікаційної категорії.
тел. (032) 236-89-60.

Лікуються хворі на туберкульоз легень з позитивним результатом мазка харкотиння І категорії в інтенсивній фазі і КО-асоціований туберкульоз.

 a1

ІІ фтизіатричне відділення:

Завідувач:

 skalat

Скалат Леся Василівна, лікар-фтизіатр вищої кваліфікаційної категорії.
тел. (032) 236-89-28.

Лікуються хворі на туберкульоз легень з позитивним результатом мазка харкотиння І категорії в інтенсивній фазі.

 2ft1

 ІІІ фтизіатричне відділення:

Завідувач:

picture22

 

Тупичак Руслана Миколаївна, лікар-фтизіатр вищої кваліфікаційної категорії.
тел. (032) 236-89-56.

Лікуються хворі на туберкульоз легень мультирезистентний та з розширеною хіміорезистентністю (4 категорія) до припинення бактеріовиділення за мазком та/або досягнення задовільної переносимості хіміотерапії.

3ft1 

 3ft2

 ІV фтизіатричне відділення:

Завідувач:

novosil

Новосільський Володимир Леонович, лікар-фтизіатр вищої атестаційної категорії.
тел. (032) 236-89-62.

Проходять лікування хворі  на туберкульоз легень 1, 2 категорії: з моно- і полірезистентністю (без резистентності до рифампіцину), хворі з рецидивом туберкульозу, перерваним лікуванням туберкульозу, після невдачі 1 курсу хіміотерапії (НЛТБ 1), з іншими випадками (ІТБ).

 4ft1

V фтизіатричне відділення:

Завідувач:

picture26

 Гуменна Наталя Богданівна, лікар-фтизіатр. 

тел. (032) 236-89-40.

Лікуються хворі на туберкульоз легень 4 категорії з резистентністю до рифампіцину, ризиком мультирезистентного туберкульозу (невдачі повторних курсів хіміотерапії, контакт з хворим на мультирезистентний туберкульоз).

 5ft2

 

VІ фтизіатричне відділення:

Завідувач:

stadovych

Стадович Наталя Миронівна, вища атестаційна категорія за спеціальністю “фтизіатрія” і за спеціальністю “неврологія”.
тел. (032) 236-89-70.

Лікує хворих на туберкульоз легень 1, 2, 4 категорій в інтенсивній фазі з супутньою патологією нервової системи; неврити, поліневрити, туб. менінгіти. Проводить неврологічні консультації в усіх відділах установи, володіє методиками нейровізіуалізації, ліквородіагностики і сучасних методів реабілітації.

7ft 

3 пульмонологічне відділення:

Завідувач:

 fomenko

Фоменко Олександр Анатолійович, лікар-фтизіатр вищої атестаційної категорії.
тел. (032) 236-89-72.


У відділенні лікуються хворі на дисеміновані процеси легень невиясненої етіології, плеврит невиясненої етіології, пневмонії з затяжним перебігом, круглі тіні легень, тривалий субфебрилітет, невиясненої етіології.

 8ft1

 8ft2

І торакальне (фтизіатричне) відділення:

Завідувач:

sekela

Секела Михайло Васильович, торакальний хірург вищої атестаційної категорії.
тел. (032) 236-89-34

Лікуються пацієнти хворі на туберкульоз 1, 2, 4 категорій, які потребують хірургічного лікування, хворі на туберкульоз кісток і суглобів 1, 2 категорій в інтенсивній фазі. Проводяться усі види резекційної, колапсохірургічної, пластиковідновлюючої допомоги у хворих на легеневі форми туберкульозу і у хворих з спецефічним ураженням кістково-суглобової системи.

a2

1tor2

 1tor3

Обстеження, діагностика та лікування хворих на туберкульоз у зазначених вище відділеннях проводиться відповідно до Міжнародних стандартів, згідно з Протоколом, з використанням новітніх методик і сучасної апаратури. Хворі на туберкульоз забезпечуються протитуберкульозними препаратами, закупленими за кошти державного бюджету, в кількості, яка необхідна кожному хворому, для повного одужання.

II торакальне відділення:

Завідувач: 

belyakБеляк Олександр Володимирович, торакальний хірург вищої кваліфікаційної категорії. Позаштатний спеціаліст ДОЗ ЛОДА.
тел. (032) 236-89-20.

2tor1

У відділення надається допомога хворим з наступною патологією: травма грудної клітки, неспецифічні захворювання легень та плеври, ексудативний плеврит, емпієма плеври, новоутвори легень, плеври, межистіння, діафрагми, сторонні тіла трахеї та бронхів, патологія стравоходу, спонтанний пневмоторакс різної етіології, лійкоподібна деформація грудини.
Застосовуються всі види хірургічних втручань на легенях, трахеї та бронхах, межистінні, парієнтальній плеврі. Широко використовуються новітні технології за допомогою ендоскопічної апаратури: торакоскопія, відеоторакоскопія, ендоскопічні резекції легень, операція NUSS-a при корекції лійкоподібної деформації грудини.
Всі хірурги пройшли стажування в клініках торакальної хірургії країн Європейського Союзу. Проведено 9 міжнародних конференції з актуальних питань торакальної хірургії Львів-Вроцлав.

2tor2

2 пульмонологічне відділення:

Завідувач: 

tolohТолох Ольга Степанівна, вища кваліфікаційна категорія за спеціальностями “пульмонологія” і “фтизіатрія”. Асистент кафедри імунології.
тел. (032) 236-89-31.

Відділення займається диференціальною діагностикою у пацієнтів з різною легеневою патологією і супутніми захворюваннями, проводить висококваліфіковане лікування хворих з саркоїдозом органів дихання, пневмоніями з атиповим перебігом, легеневими захворюваннями грибкової та паразитарної етіології, ураженнями легень при захворюваннях сполучної тканини та інших автоімунних патологіях, внутрішньогрудні лімфоаденопатії незʼясованого генезу, вперше виявленим синдромом бронхообструкції.

 diagnpulmon1

1 пульмонологічне відділення:

Завідувач:

rudnickaРудницька Надія Дмитрівна, к.м.н, доцент кафедри фтизіатрії і пульмонології ЛНМУ ім. Д.Галицького. Позаштатний спеціаліст ДОЗ ЛОДА.
тел. (032) 236-89-38.

Пульмонологічне відділення Центру легеневого здоров’я є лікувально-діагностичним і консультативним центром в області з питань пульмонологічних захворювань. Лікарі відділення запроваджують у практику своєї роботи сучасні методи діагностики та лікування хворих на пульмонологічні хвороби та сприяють їх впровадженню у практику інших лікувальних закладів. Відділення забезпечує цілодобову ургентну допомогу хворим з гострими та тяжкими ускладненнями пульмонологічних захворювань. У відділення госпіталізуються хворі, які потребують спеціальних досліджень з метою диференційної діагностики бронхолегеневих захворювань, з пневмоніями затяжного або тяжкого перебігу, гострими абсцесами легень без ускладнень, хронічним обструктивним захворюванням легень з легеневою недостатністю ІІ-ІІІ ступеня, хронічними гнійними захворюваннями легень, дисемінованими процесами легень, тромбоемболією легеневої артерії і т.д. 

polnolog1

Пульмонологічне відділення є базою для проведення наукових досліджень з актуальних питань пульмонології. 

pulmonolog2

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії:

Завідувач:

bondarБондар Вʼячеслав Миколайович, лікар-анестезіолог вищої категорії.
тел. (032) 236-89-37.

Особливість щоденної роботи – високоспеціалізована анестезіологічна допомога та інтенсивна терапія в пульмонології, торакальній хірургії та фтизіатрії.
Відділ анестезіології та інтенсивної терапії – місце концентрації важкохворих з усіх лікувальних закладів Львівської області. Така специфіка дозволяє виробляти та застосовувати найсучасніші схеми лікування найважчих легеневих патологій, що робить досвід роботи відділення унікальним. 

rean1

rean2 

У відділенні проводиться комплексна інтенсивна терапія, яка постійно удосконалюється. Респіраторну терапію виконують за допомогою сучасних респіраторів Carina Drager, що дозволяє надавати кваліфіковану допомогу хворим на патологію легень, ускладнену респіраторним дистрес-синдромом, синдромом поліорганної дисфункції.
Відділення оснащене шприцевими насосами, пульсоксиметрами, інфузоматами, дефібриляторами, респіраторами, апаратами для проведення плазмаферезу, гемосорбції, лазерної терапії, озонотерапії, ультрафіолетової терапії.
Комплекс анестезіологічних заходів при оперативних втручаннях проводиться в повному обсязі з використанням сучасних методик і препаратів: загальна анестезія з апаратом штучної вентиляції легенів, зі збереженим спонтанним диханням, провідникова анестезія, та ін.

rean3 

Основними напрямками роботи відділення є розробка і впровадження нових сучасних способів і методів анестезії та інтенсивної терапії у хворих на захворювання органів грудної клітки.
В практику впроваджено ряд нових методів діагностики та лікування, з них найбільш вагомі: гемосорбція, лімфосорбція, плазмосорбція, плазмаферез, ультрафільтрація крові, ультрафіолетове опромінення, внутрішньосудинне лазерне опромінення та озонування крові, ендолімфатична й лімфотропна антибіотикотерапія в реаніматології та інтенсивній терапії; комбіноване знеболення та інфузійна терапія при хірургічному лікуванні органів грудної клітки.
Працівники відділу керуються у своїй повсякденній роботі професійним виконанням своїх обов’язків та чуйним ставленням до пацієнтів.
Вважаємо, що найкращою оцінкою нашої роботи є добра думка про наш заклад наших пацієнтів.

 

ПАРАКЛІНІЧНІ ПІДРОЗДІЛИ

Ендоскопічне відділення:

Завідувач: 

fedun

Федунь Ігор Петрович, лікар-ендоскопіст вищої категорії.

тел. (032) 236-89-08.

Ендоскопічне відділення Центру легеневого здоров’я веде прийом як стаціонарних так і амбулаторних хворих нашого регіону, консультованих спеціалістами нашої поліклініки. Бронхоскопія є одним з невід’ємних методів при діагностиці та лікуванні органів дихальної системи, а в окремих випадках – ключовим. Ніщо не може змінити безпосередній огляд трахебронхіального дерева зсередини, що дає змогу оцінювати стан слизової дихальних шляхів, наявність чи відсутність патологічного вмісту чи утворів, анатомію, прохідність бронхів та рухомість їх стінок. Основний лікувальний напрямок бронхоскопії – видалення сторонніх тіл дихальних шляхів, санація бронхіального дерева у хворих із ХОЗЛ та БА, а також післяопераційних хворих. 

endoskop1 

endoskop2

Рентгендіагностичне відділення:

Завідувач:

dubenska

Дубенська Леся Павлівна, лікар-рентгенолог вищої кваліфікаційної категорії. Позаштатний спеціаліст ДОЗ ЛОДА.
тел. (032) 236-89-27.

У відділенні функціонує рентгендіагностичний кабінет в стаціонарі і рентгендіагностичний кабінет в поліклінічному відділенні, а також флюорографічний кабінет. Є три пересувні флюорографи для роботи в області по заявках районів та підприємств. 

rentgen

В рентгендіагностичних кабінетах проводиться рентгенографія всіх органів та систем в різних проекціях, томографія легень з прямим і косим та поперечним напрямом розшарувань. Контрастні плевроскопія та мадіастинографії органів грудної клітки для уточнення місця ураження каркасу грудної стінки, паталогії легень, чи плевромної порожнини.

Кабінет ультразвукової діагностики:

Завідувач:

rakT

Рак Тетяна Борисівна, лікар УЗД-діагностики вищої кваліфікаційної категорії.

тел. (032) 236-89-25.

Кабінет обладнаний сучасною апаратурою, що дозволяє діагностувати: паталогію серцево-судинної системи, органів брюшної порожнини, щитовидної залози, сечостатевої системи. Є незамінним помічником у коплексному діагностуванні того чи іншого захворювання.

Відділення фізіотерапії та функціональної діагностики:

Завідувач: 

melnychuk tetyanaМельничук Тетяна Михайлівна, лікар функціональної діагностики вищої кваліфікаційної категорії.
тел. (032) 236-89-26.

Відділення складається з двох підрозділів: функціональної діагностики і фізіотерапії. В складі функціональної діагностики працюють кабінети електрокардіографії (ЕКГ) і функціїї зовнішнього дихання (ФЗД), які оснащені сучасною діагностичною апаратурою для визначення функціонального стану серцево-судинної і дихальної систем. Прийом пацієнтів розмежований на два потоки згідно вимог санітарного контролю і проводиться у різних кабінетах для пульмонологічних і фтизіатричних хворих. 

fizioФізіотерапевтичний підрозділ включає в себе кабінети УВЧ, солюкс, лікувального і внутріорганного електрофорезу, інгаляторія, масажу і ЛФК, де надається кваліфіковане фізіотерапевтичне і рефлексотерапевтичне лікування, ультразвукові і небулайзерні інгаляції. Потоки хворих розділені згідно норм санітарного контролю. 

fizio2

Клініко-діагностична лабораторія:

Завідувач:

kdl zavТурчина Тетяна Василівна, лікар-лаборант вищої кваліфікаційної категорії

тел. (032) 236-89-64.

Клініко-діагностична лабораторія функціонує як окремий структурний підрозділ, виконує клініко-діагностичні дослідження відповідно до вимог і потреб лікувального процесу. Структура підрозділу сформована відповідно до сучасних вимог з метою забезпечення виконання необхідного обсягу гематологічних, загальноклінічних, біохімічних, імунологічних, цитологічних досліджень в плановому і цілодобовому ургентному порядку. Забезпечена необхідними засобами вимірювальної техніки, стандартними зразками, допоміжним обладнанням та діагностичними наборами.

kdl1Штат укомплектований досвідченими фахівцями, відповідно до діючих нормативних документів і обсягу роботи.

kdl2 

Бактеріологічна лабораторія:

Завідувач:

fesyukФесюк Петро Петрович, лікар-бактеріолог першої кваліфікаційної категорії.
тел. (032) 236-89-48.

Бактеріологічна лабораторія ІІІ рівня здійснює бактеріологічне дослідження біологічного матеріалу для діагностики туберкульозу, пневмоній, бронхітів та інших інфекційних захворювань дихальної системи, що забезпечує своєчасне та якісне виявлення заразних випадків туберкульозу, моніторинг процесу лікування та документальне підтвердження одужання хворого.
Для отримання якісних, достовірних результатів мікробіологічних досліджень на туберкульоз лабораторія забезпечена в повному обсязі розхідними матеріалами, середовищами та найновішим обладнанням. Використовуються як найсучасніші так і класичні методи діагностики. Дві автоматизовані системи Bactec MGIT 960 дозволяють проводити бактеріологічну діагностику туберкульозу та визначати медикаментозну чутливість збудника до препаратів І та ІІ ряду впродовж двох тижнів.
У бактеріологічній лабораторії проводяться молекулярно-генетичні дослідження біологічного матеріалу методом полімеразно-ланцюгової реакції в реальному часі.
Дві системи Gene-Expert впродовж 3-х годин з моменту поступлення матеріалу дозволяють ідентифікувати наявність чи відсутність збудника туберкульозу та визначити його чутливість до ріфампіцину.
Лабораторія щорічно успішно проходить зовнішній контроль якості досліджень, які здійснює референс лабораторія з мікробіологічної діагностики туберкульозу МОЗ України.
Кадровий потенціал лабораторії:
2 кандидати медичних наук,
3 лікаря І категорії,
З лаборанта вищої категорії,
3 лаборанта другої категорії. 

bak1

 

bak2

В установі функціонують два стоматологічних кабінети в яких проводиться стоматологічний прийом пацієнтів розділеними потоками хворих згідно санітарних вимог.

• для хворих на туберкульоз каб. № 1:

Альфавіцький Ігор Андрійович, лікар-стоматолог вищої кваліфікаційної категорії.
тел. (032) 236-89-23

• для хворих на НЗЛ каб. № 2:
Ільчишин Софія Іванівна, лікар-стоматолог вищої кваліфікаційної категорії.
Проводиться санація, хірургічне і терапевтичне лікування ротової порожнини, хворим Центру легеневого здоров’я. 

 stomat

Аптечний склад:

Завідувач: 

demchuk

Демчук Ігор Леонідович, провізор вищої кваліфікаційної категорії.
тел. (032) 236-89-22.

У підрозділі працюють 2 провізори, які доставляють медикаменти для Центру легеневого здоров’я і розподіляють їх по відділеннях, відповідно до заявок заступників генерального директора з мед.частини, ведуть облік надходження і видачі медикаментів, слідкують за їх використанням до кінця терміну придатності, забезпечують належні умови складування.

На базі Центру легеневого здоров’я функціонують:


Кафедра фтизіатрії і пульмонології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького:

Завідувач: 

kostyk

Костик Ольга Петрівна, д.м.н.,професор.
тел. (032) 270-54-83.

Потужний науковий потенціал кафедри у складі академіка, п’ятьох професорів, і п’ятьох доцентів забезпечує роботу установи науковим підґрунтям як у теоретичному, так і у практичному сенсі. Працівники кафедри є консультантами у відділеннях, входять в ЦЛКК, ведуть прийоми в поліклініці, допомагають науковому росту працівників Центру.

Відділ епідеміології, клініки туберкульозу науково-дослідного інституту епідеміології та гігієни Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького:

Завідувач:

tkachТкач Олена Андріївна, к.м.н, старший науковий співробітник.

Відділ займається розробкою новітніх технологій діагностики та лікування туберкульозу і НЗЛ, надає теоретичну і практичну допомогу лікарям установи.

На базі установи функціонують:

• Тренінговий центр з питань протидії туберкульозу та ТБ/ВІЛ  

trening

 trening2

 • Кабінет замісної підтримуючої терапії
• Кабінет антиретровірусної терапії

В загально-лікарняному штаті працюють:
• Лікар – інфекціоніст
Юрченко Інна Вікторівна. Проводить консультації пацієнтів з ко/інфекцією ТБ/ВІЛ/СНІД. Призначає АРТ терапію, відслідковує пацієнтів у яких виникають побічні реакції від прийому ліків, консультує пацієнтів з вірусними гепатитами, іншими інфекційними захворюваннями.

• Лікар-кардіолог
Шершун Костянтин Олександрович, кардіолог вищої кваліфікаційної категорії. Проводить консультації і лікування у всіх відділеннях установи. Надає рекомендації у підготовці пацієнтів до малих і великих хірургічних інвазій, допомагає у призначенні терапії післяопераційним і реанімаційним хворим.

• Лікар-епідеміолог
Черкасова Вікторія Сергіївна, к.м.н., лікар-епідеміолог другої кваліфікаційної категорії.
Розробка, контроль та виконання протиепідемічних заходів в закладі. Моніторинг, оцінка та впровадження в дію директивних документів інфекційного контролю в установі.

• Психологи:

Застосовують методи ефективного спілкування, необхідні для роз’яснення хворому в доступній формі змісту лікувальних заходів в осередку туберкульозної інфекції впродовж курсу лікування.
Формують та підтримують у хворого готовність до виконання призначень фтизіатра та мотивацію до лікування туберкульозу.
Визначають причини, що заважають хворому дотримуватись режиму лікування, та вживають дії для їх усунення.
Надають психологічну допомогу пацієнтам різного віку, неспроможним справитися з несприятливими умовами, що склалися в їхньому житті, учасниками бойових дій АТО, демобілізованим військовослужбовцями.
Залучають лікарів до реабілітаційного процесу, що здійснюють лікування учасників АТО. 

Календар подій

105546271 628949004376734 8223649419355358497 nВ межах реалізації проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), планується пілотний проєкт щодо розробки потенційних підходів задля покращення існуючої системи виявлення та лікування випадків ТБ на рівні закладів ПМСД.
З метою розробки потенційних підходів, що можуть покращити існуючу систему виявлення та лікування хворих на туберкульоз у закладах первинної ланки, необхідно визначити бар’єри, що впливають на ефективність виявлення та лікування хворих ТБ на первинці.
Просимо медиків, котрі надають послуги первинної медичної допомоги та проходили навчання на базі нашого Тренінгового центру, виділити 10 хвилин свого часу і відповісти на питання у цьому посиланні:

Анкетування для визначення бар'єрів щодо виявлення та лікування ТБ в закладах ПМСД